Podstawowe Informacje
Straight pool challenge - Kielce to lokalny, cykliczny turniej bilardowy, który pełni jednocześnie funkcję treningu połączonego z rywalizacją. Umożliwia systematyczne podnoszenie poziomu dzięki rywalizacji z najlepszymi zawodnikami regionu.
Turniej łączy w ramach jednych rozgrywek ze sobą zawodników Ekstraklasy, I i II ligi bilardowej oraz pozostałych, którzy aspirują by wejść do grona najlepszych.
Jeden sezon turnieju składa się z 10 kolejek. Każda kolejka polega na rozgrywaniu kwalifikacji wykonując breaki w odmianę 14/1. Ósemka zawodników z najwyższymi breakami kwalifikacji awansuje do finału kolejki, który odbywa się co 2 poniedziałek w formie turnieju. Zawodnicy w zależności od uzyskanej lokaty w finale kolejki, kompletują punkty do rankingu sezonu. W oparciu właśnie o ten ranking przyznawane są nagrody w turnieju. Dodatkowo nagradzane są najwyższe breaki w każdej z grup.
Cała idea wyzwania jakim jest SPC, sprowadza się do rywalizacji na trzech poziomach, samemu ze sobą walcząc o jak najlepszego breaka, z zawodnikami na swoim poziomie walcząc o pozycję w składzie i uznanie współgraczy oraz z najlepszymi próbując im dorównać i podnosić swój poziom gry.
Zapraszamy do udziału!