Liga Młodzieżowa - aktualności
Czwartek 29.11.2018
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa
Dwunasty sezon rozgrywek młodzieżowych zakończony
W środę 28 listopada, w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się finałowy turniej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Tradycyjnie przed rozpoczęciem gier dokonano krótkiego podsumowania sezonu 2018. Był to bardzo udany rok dla zawodników z naszego regionu. Łącznie młodzi bilardziści z województwa  świętokrzyskiego zdobyli sześć medali. Wspaniały występ na Mistrzostwach Polski UKS w Krakowie, gdzie aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium . Równie udany  start w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach na których zdobyliśmy kolejne trzy medale. Następna  sprawa o której była mowa dotyczyła sytuacji w klubach po zmianie systemu oświatowego. Mamy nadzieję, że likwidacja Gimnazjów nie będzie miała istotnego wpływu na zainteresowanie klubów udziałem w rozgrywkach młodzieżowych.
Wyniki szóstej kolejki spotkań: I. Grupa Młodziczek I miejsce - Izabella Jońska UKS Kostomłoty, II miejsce - Wiktoria Chwalik UKS Miłek Wiślica,  III miejsce -  Natalia Arabasz, Karolina adach UKS Przyłogi, II. Grupa Juniorek Młodszych I miejsce -  Gabriela Siemieniec UKS Miłek Wiślica, II miejsce - Wiktoria Kasperczyk  UKS Miłek Wiślica,  III miejsce- Martyna Jeziorska ULKS Orły Bodzentyn, Marcelina Kuśmierczyk UKS Przyłogi. III. Grupa Młodzików I miejsce - Janek Siedlarz  UKS Kostomłoty, II miejsce -  Maciej Lis UKS Orlęta Bilcza, III miejsce-  Filip Opala UKS Przyłogi, Albert Pawelec UKS Milek Wiślica. IV.  Grupa Pupili I miejsce -  Oliwier Guziak UKS Miłek Wiślica, II miejsce - Maciej Słowik  Nosan Kielce, III miejsce-  Paweł Długosz UKS Przyłogi,Piotr Kita ULKS Orły Bodzentyn.   V. Grupa Juniorów Młodszych I miejsce - Wojtek Dynia  UKS Miłek Wiślica, II miejsce - Szymon Bruśnicki UKS Orlęta Bilcza , III miejsce- Wiktor Jędrusiak UKS Miłek Wiślica, Wiktor Witkowski UKS Przyłogi. Tytuł Najlepszego Zawodnika Ligi Młodzieżowej 2018 zdobyli: Izabela Jońska (UKS Kostomłoty), Patrycja Siemieniec (UKS Miłek Wiślica), Maciej Lis (UKS Orlęta Bilcza), Maciej Słowik (Nosan Kielce) oraz Wojtek Dynia (UKS Miłek Wiślica). Zwycięzcą Klasyfikacji Drużynowej został UKS Miłek Wiślica (256 pkt.). Miejsce drugie zajął Nosan Kielce (232 pkt.), a trzecie UKS Przyłogi (212 pkt.). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom rozgrywek ligi młodzieżowej. Podziękowania kierujemy również do opiekunów za ich osobiste zaangażowanie w przygotowanie zespołów.