Liga Młodzieżowa - aktualności
Czwartek 27.10.2016
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa
Liga młodzieżowa na finiszu
Tegoroczne rozgrywki dobiegają już końca. W naszej lidze młodzieżowej do rozegrania pozostała jeszcze tylko jedna kolejka. Na początku grudnia poznamy zwycięzców w poszczególnych grupach oraz najlepszy zespół dziesiątej edycji. W piątej kolejce w grupie młodszej dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Kita z ULKS Orły Bodzentyn. Druga była Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica. Warto zaznaczyć, że obie zawodniczki udział w rozgrywkach rozpoczęły dopiero w końcówce tego sezonu i już w drugim występie osiągnęły tak dobry wynik. Miejsce trzecie zajęły siostry Patrycja i Gabrysia Siemieniec z UKS Miłek Wiślica. Podobna sytuacja miała miejsce w grupie juniorek. Tutaj  w finale zagrały siostry Agata i Ania Zacharska z ULKS Orły Bodzentyn. Również w tym przypadku był to ich najlepszy start.  Mecz zakończył się wygraną Agaty 2-0. Podium uzupełniły: Kinga Góźdź (ULKS Orły Bodzentyn) i Kamila Obratańska (UKS Przyłogi). W rywalizacji chłopców w grupie młodzików po raz drugi w tym sezonie wygrał Bartosz Łapacz z UKS Orlęta Bilcza. W finale pokonał kolegę klubowego Szymona Bruśnickiego 2-1. Trzecie miejsce zajęli: najmłodszy uczestnik rozgrywek, Jakub Chrobot z UKS Kostomłoty i Patryk Charczuk z UKS Miłek Wiślica. W grupie juniorów pierwsze miejsce zajął Dawid Kuźniakowski z UKS Miłek Wiślica. Drugi był Michał Adamczyk z Nosanu Kielce, a trzeci kolega klubowy Michała, Wiktor Misiak oraz Dawid Gaweł z UKS Przyłogi. Przed turniejem Masters w klasyfikacji indywidualnej w grupie młodszej dziewcząt liderką jest Patrycja Siemieniec z Wiślicy (33 pkt.). Tuż za nią ze stratą dwóch punktów znajdują się: Marcelina Kuśmierczyk (Przyłogi) i Weronika Michta z Bodzentyna. Wśród juniorek miejsce pierwsze zajmuje King Góźdź z Bodzentyna (38 pkt.). Druga jest Tola Szczurek (Bodzentyn) która traci do liderki cztery punkty. Miejsce trzecie zajmuje Ewa Bugajska ze Wzdołu Rządowego (27 pkt.). W rankingu młodzików prowadzi Bartosz Łapacz z Bilczy (38 pkt.). Drugi Wiktor Witkowski z Przyłóg  traci do lidera 5 pkt. Na miejscu trzecim mamy dwóch zawodników, Szymona Bruśnickiego (Bilcza) i Wiktora Jędrusiaka (Wiślica). Tutaj strata do lidera wynosi 12 punktów. Bardzo interesująco przedstawia się walka o czołowe miejsca u starszych zawodników. Liderem pozostaje  Jakub Haczyk z Wiślicy, który zgromadził na koncie 30 punktów. Po słabszym występie w ostatniej kolejce jego przewaga nad grupą zawodników, którzy są sklasyfikowani na drugim miejscu zmalała do jednego punktu. W tej grupie znajdują się: Karol Kędzierski (Kielce), Hubert Sagan (Wiślica) i Dawid Gaweł (Przyłogi). Również bardzo ciekawie przedstawia się sytuacja w klasyfikacji drużynowej. Tutaj szansę na zwycięstwo mają nadal trzy zespoły. Miejsce pierwsze zajmuje zespół z ULKS Orły  Bodzentyn , który zgromadził na koncie 137 punktów. Punkt mniej ma drużyna z Miłka Wiślica. Trzeci jest zespół z Przyłóg ze stratą ośmiu punktówdo lidera. Turniej finałowy zostanie rozegrany w odmianę 8 bil 1 grudnia.