TVsports.pl Cup - aktualności
Poniedziałek 31.05.2021
I Memoriał Mirosława Piróga zakończony
Sebastian Batkowski pierwszym historycznym zwycięzcą imprezy
30 maja 2021 roku do data którą wszyscy zapamiętamy jako pierwszy  Memoriał Mirosława Piróga. Kieleckie Centrum Bilardowe było gospodarzem 2 w tym roku turnieju Grand Prix, który miał upamiętnić naszego rok temu zmarłego kolegę. W Kielekim Klubie udało się zgromadzić blisko 80 osób z których 42 wzieły udział w turnieju. Oprócz samych zawodników pojawiła się oczywiście rodzina Mirka oraz przyjaciele zmarłego.  Przypomnieć należy, że Mirek Piróg był instruktorem bilardowym prowadzącym zajęcia w KCBil, sam był zakochany w sporcie bilardowym i miał na swym koncie tytuł mistrza Polski biznesu. Był tez DJ stąd też obecność na spotkaniu licznej grupy kolegów z branży.
Uczestnicy zobaczyli specjalny film przygotowany przez Tomasza Dudka prezentujący Mirka, a wszyscy mogli się wpisać do specjalnej pamiątkowej księgi przygotowanej dla rodziny.
W turnieju nie zawiedli faworyci i zawodnicy Nosanu Kielce. Zawody wygrywa Sebastian Batkowski pokonując w finale Bartosza Rozwadowskiego ( obaj Nosan Kielce ) a 3 miejsca zajmują Szymon Kural (TCF HUB Kraków ) i Michał Wiech (Nosan Kielce). Michał otrzymał również specjalną nagrodę dla najlepszego juniora od rodziny Mirka a swoim świetnym wynikiem umacnia się na fotelu lidera rankingu 2021. Najlepsi oprócz pucharów i nagród otrzymali specjalne okolicznościowe koszulki przygotowane przez Marcina Sołtyka. Zwycięzców nagrodzili prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Grzegorz Kędzierski wraz z bratem Mirka Tomkiem oraz córką Małgorzatą i żoną Katarzyną. Organizatorzy już dzisiaj zaprosili już za rok na II Memoriał Mirka Piróga, który na stałe zostanie wpisany w cykl turniejów Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Kolejna eliminacja tegorocznego cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich już w najbliższą niedzielę 6 czerwca :)
powrót