Aktualności
Wtorek 27.08.2013
Mistrzostwa Polski Old Boys
W gdańskim "Green Clubie" rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w 8-bil i 10-bil dla zawodników po 40 roku życia, czyli potocznie mówiąc w kategorii Old Boys. Z medalem dla Kielc powrócił z zawodów sponsor Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Grzegorz Nowak.
Tegoroczny turniej zgromadził rekordową liczbę uczestników. W każdej z odmian wystartowało blisko 60 graczy. Z regionu świętokrzyskiego mieliśmy dwóch przedstawicieli: Grzegorza Nowaka z Kielc oraz Wojciecha Sajtynę z Jędrzejowa.

Grzegorz Nowak znalazł się na podium odmiany 8-bil i tylko minimalna przegrana 3:5 pozbawiła go szansy na zdobycie upragnionego "złota". Pogromcą Kelczanina okazał się najbardziej utytułowany zawodonik tej kategorii wiekowej Tomasz Malinowski z Łodzi. Blisko "pudła" było również w 10-bil. W meczu o medal Nowak uległ 4:5 Arturowi Pawłowskiemu z Fundacji Trefl Sopot. Wojciech Sajtyna zajął 17. miejsce w "ósemkę" oraz 9. w "dziesiątkę", jednak tutaj w fazie 1/8 finału odpadł po bratobójczym pojedynku z Grzegorzem Nowakiem.

Dwa tytuły mistrzowskie z Gdańska wywiózł Mariusz Roter, występujący w latach 2003-2007 w barwach Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego (Contact Kielce). Srebrne medale wywalczyli Tomasz Malinowski oraz Maciej Trudnowski.

Świetny wynik w Gdańsku dał Grzegorzowi Nowakowi drugie mijsce w Rankingu Polski Old Boys na sezon 2013. Do przodującego w klasyfikacji Tomka Malinowskiego traci on 25 punktów. Przypomnijmy, iż w tym roku oldboje walczą o wyjazd z Kadrą Narodową na drużynowe mistrzostwa świata do Chin. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa turnieje - Mistrzostwa Polski w 9-bil i 14/1.