Aktualności
Wtorek 11.09.2018
X Memoriał Szczepana Różyckiego
Marcin Seba Połeć najlepszy w siódmej eliminacji
9 września w Kieleckim Centrum Bilardowym „Contact” po raz 10 już przyszło nam rywalizować w „Memoriale Szczepana Różyckiego”. Od dziesięciu lat w powakacyjnej odsłonie cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich graliśmy by uczcić pamięć naszego zmarłego kolegi którego potrącił ze skutkiem śmiertelnym pijany kierowca. To właśnie w klubie u Szczepana w „Karakalu” rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. „Szczepcia” pamiętamy jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Miał dar gromadzenia wokół siebie ludzi.

W turnieju wzięło udział 52 zawodników i zawodniczek z Kielc i wielu innych miast Polski centralnej i południowej. O randze zawodów świadczyć może obecność zawodników ekstraklasy , I i II ligi bilardowej a także członków kadry narodowej lub zawodników mających na koncie tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach. W turnieju bardzo dobrze radzili sobie goście o czym świadczy fakt że w najlepszej ósemce znalazło się aż trzech przyjezdnych. Na miejscach 5-8 turniej zakończyli : Daniel Koman, Dariusz Sidło, Bartosz Rozwadowski i Piotr Maurycy. Do najlepszej czwórki awansowali : Dwaj koledzy z I ligowego Idoslubu.pl Kielce  Jan Niewęgłowski i Mateusz Stefańczyk oraz dwóch Panów grających na codzień w Łodzi i Warszawie czyli Sebastian Szymkowski i Marcin Połeć. W starciu pomiędzy Jankiem a Mateuszem lepszy okazuje się Janek wygrywając 6:2. Tym samym stosunkiem Marcin pokonuje Sebastiana i tym samym poznaliśmy finalistów. Finał to popis Marcina który pozwolił Jankowi na zdobycie jednej tylko partii, a sam rozegrał praktycznie bezbłędny mecz, i to on właśnie wznosi puchar za zwycięstwo w X Memoriale Szczepana Różyckiego. 

Ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom dzięki którym udało nam się stworzyć tak dobre warunki dla uczestników. Przypomnijmy że zawodnicy rywalizowali o pulę nagród o wartości 2.700. Wspierali nas : Hurtowania owoców i warzyw „Różycki” ,Contact O/K, TvSports.pl  Lider Cars oraz MotoBike Kids. Dziękujemy również Rodzinie naszego zmarłego kolegi : Państwo Teresa , Andrzej i Marcin Różyccy co roku spotykają się z nami w Kieleckim Centrum Bilardowym częstując nas pizzą i przepysznymi owocami a przede wszystkim tworząc ciepłą i pogodną atmosferę.

Na kolejny turniej poświęcony pamięci Szczepana zapraszamy oczywiście w przyszłym roku a kolejna eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich „TvSports Cup” już w październiku. Zapraszamy Serdecznie :)
powrót