Aktualności
Piątek 04.05.2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard – Kielce 2018
Trzy medale zawodników z województwa świętokrzyskiego!
W Kielcach w dniach 29.04-3.05 odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w bilard. Na starcie stanęło ponad 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Nie zabrakło również bilardzistów naszego województwa, a ich występ był najlepszy od kilku lat.

Łącznie zdobyli oni trzy medale. Złoto w rywalizacji juniorek młodszych w odmianie 8-bil wywalczyła Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Chotel Czerwony). Srebrny medal w grupie juniorów starszych zdobył Maciej Słowik (TVsports.pl - Idoslubu.pl Kielce). Ostatni brązowy krążek wywalczył w odmianie 10-bil w grupie juniorów młodszych Jeremi Nowak (TVsports.pl - Idoslubu.pl Kielce). Tuż za podium na 5. miejscu zawody w odmianie 10-bil zakończył natomiast Wojciech Dynia (UKS Miłek Chotel Czerwony).

To najlepszy od kilku lat występ zawodników z naszego województwa. Jak podkreśla trener kadry wojewódzkiej naszych bilardzistów Marek Karlikowski, oprócz w/w jest jeszcze duża grupa młodych zawodników, którzy prezentują równie wysoki poziom sportowy i w przyszłości powinni sięgać po medale głównych imprez w kraju i za granicą. Dodajmy również, że nominację do kadry narodowej otrzymała Dominika Pawełczyk. W klasyfikacji Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży nasze województwo zajęło 3 miejsce.