Aktualności
Piątek 20.04.2018
Bilardowa Ekstraklasa 2018
Ruszają najważniejsze drużynowe rozgrywki bilardowe w Polsce - Bilardowa Ekstraklasa PZBil
To będzie prawdziwe święto dla fanów sportu bilardowego. W obecnym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji. Wszystko za sprawą wprowadzenia wielkiego finału, w którym spotkają się cztery najlepsze zespoły wyłonione po rundzie zasadniczej. Nie znaczy to wcale, że walka nie będzie zacięta. Wręcz przeciwnie, taki system będzie powodował, że emocje związane z podziałem medali będą trwały dosłownie do ostatniej bili. Być może, po raz pierwszy medalistów poznamy w rzutach karnych. To jednak dopiero w listopadzie.


Przed nami pierwszy zjazd, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia. Już na początku czeka nas wiele ciekawych spotkań, które elektryzują bilardową publiczność w całym kraju. Duet Lipiński Dachy zagra z tianDe Lubin oraz Konsalnetem Warszawa. Warszawianie zagrają jeszcze z Nosanem oraz z medalistami z ubiegłego roku - MOSiR-em Kętrzyn.

Zawody odbędą się w gościnnej Galerii Echo w Kielcach, gdzie stanie biały stół bilardowy Dynamic III, przygotowany przez firmę Mak Marketing z Kielc, która jest partnerem w relacji video z zawodów. Oczywiście stół pokryty będzie nowym suknem Iwan Simonis 860, a do gry służyć będą bile Duramith. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwać będzie wykwalifikowana para sędziów - Maciej Szczawiński i Piotr Świerszcz. Całość komentowana będzie na żywo dla kibiców w Galerii oraz przed ekranami przez Emila Paliwodę. Nad przekazem video czuwać będzie natomiast trzyosobowa ekipa TVsports.pl.


Bardzo ważnym elementem jest promocja rozgrywek. W tym celu PZBil podpisał kontrakt ze stacją SPORTKLUB POLSKA, który wyemituje wszystkie spotkania na swojej antenie. Oczywiście transmisję live będzie można zobaczyć na stronach Sportowej Telewizji Internetowej. Cieszy również fakt, że w tym roku do Patronów Medialnych dołączyły nowe Media.

Wśród faworytów tradycyjnie już wymieniani są obrońcy tytułu Konsalnet, drużyna Nosanu jak również zawodnicy z Lubina. Na podium liczą broniący brązowego medalu MOSiR. Drużyna Hadesu mająca w składzie rewelacyjnego Wiktora Zielińskiego poważnie mierzy w medal tak samo jak dwukrotni mistrzowie Polski z Tomaszowa Mazowieckiego. Zespół Green Club ma za sobą już debiut w Ekstraklasie i ma nadzieję na pozostanie w rywalizacji na dłużej. Wszyscy są ciekawi postawy drużyny Dawida Jędrzejczaka - HG Solutions Gdynia, która ma być czarnym koniem rozgrywek. Drużyną, która w ostatniej chwili wystąpi w rozgrywkach jest Hulakula Warszawa a to za sprawą rezegnacji teamu Savicki Opole. Jednego możemy być pewni - emocji w tegorocznych rozgrywkach nie zabraknie.
powrót