Aktualności
Poniedziałek 26.02.2018
II Polska Liga Bilardowa
Zespół TVsports.pl rozpoczął zmagania w II lidze od wyjazdowego spotkania z Bistro Bilard Koryta Mięsne Brzeszcze
Na niewiele pozwolili naszym zawodnikom przeciwnicy, do których należeli Tomasz Bąk, Mariusz Gołdyn, Michał Blachowski i Tomasz Kalinowski. W pierwszym meczu zarówno Piotr KUCHAREK Kucharski z Mariuszem Gołdynem (8 bil) jak i Rafał RAFCIO Wróblewski z Tomaszem Bąkiem (10 bil) nie mieli złudzeń, kto jest lepszy. Kucharek ugrał 1 partię a Rafcio 2. Jedynym trzymającym w napięciu był mecz par (9 bil), w którym przeciwko Blachowskiemu i Kalinowskiemu wystąpiła nasza para NOWAK/NOWAK. Najpierw prowadzenie naszych 3:0 obróciło się w prowadzenie przeciwników 7:5. Wówczas kapitan drużyny powiedział młodszemu z Nowaków: „jeszcze wygramy ten mecz :)" i... stało się. Odrobili 2 partie i ostatnia, rozstrzygająca zaczęła się od rozbicia Grzegorza, lecz żadna bila nie wpadła. Przeciwnicy grali świetnie i doprowadzili układ do ostatniej bili nr 9, którą spudłowali. JEREMI dokonał dzieła wbijając bilę meczową na 8:7!

W meczu rewanżowym niestety scenariusz był podobny. W parze Rafał RAFCIO Wróblewski/Maciej Słowik grali przeciwko Bąkowi i Blachowskiemu. Początek bardzo obiecujący, bowiem 2:0 dla naszych. Później wszystkie partie zgarnęli przeciwnicy i wygrali 8:2. JEREMI Nowak zostawiony na samodzielny mecz przeciwko Tomaszowi Kalinowskiemu nie oparł się jego kunsztowi i doświadczeniu przegrywając 1:8. Na pocieszenie zostaje fakt, że jedyną partię, którą wygrał, skończył z podejścia.

Tym razem w napięciu trzymał mecz KUCHARKA, który zawzięcie chciał zrewanżować się Mariuszowi Gołdynowi za wysoką porażkę w pierwszym meczu. Walczył do końca, lecz i tym razem Gołdyn okazał się lepszy, choć tylko o 2 partie.

Cóż, przed zespołem kolejne wyzwania i miejmy nadzieję, że konieczność wewnętrznej rywalizacji będzie stopniowo podnosić poziom w naszej drużynie aż doczekamy się zwycięstw. Poza tym mamy w swoim zespole juniorów, którzy potrzebują czasu, by zacząć skutecznie podgryzać starych mistrzów. Dla Maćka Słowika był to debiut a Jeremi rozpoczął swój drugi sezon gry w II Lidze.

Na koniec konieczne musimy zaznaczyć, że nasz zespół został bardzo uprzejmie przyjęty przez gospodarza, który uraczył nas w przerwie między meczami pysznym obiadem. Serdecznie dziękujemy. To był bardzo miły gest.

Link do informacji II ligowych: Polski Związek Bilardowy.
powrót