Aktualności
Wtorek 23.01.2018
Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour 2018
Tomasz kapłan zwyciężył w Siedlcach. Karol Skowerski z brązowym medalem.
Zawodnik Nosanu Kielce, aktualny mistrz Polski w 8-bil, Tomasz Kapłan zwyciężył w pierwszych zawodach Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 2018. W finale 2:0 w setach (do 4 wygranych każdy) pokonał Huberta Łopotko (Savicki Opole). Brązowe medale odebrali Karol Skowerski (Nosan Kielce) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.).

W całym turnieju zagrano 1.022 partie, z tego 83 zakończono bez pomyłki (z kija). 48 meczów rozstrzygnęły rzuty karne. Łącznie wykonano ich 503, z tego skutecznych było 290. Nowa formuła pozytywnie została odebrana przez uczestników. Kolejne zawody z cyklu GPP w dniach 24-25 marca w Kętrzynie. Podziękowania dla Marka - Wideńskiego z klubu Champion z Siedlec oraz ekipy obsługującej turniej: Katarzyny Kos, Jana Niewęgłowskiego, Doroty Pakuła oraz Sebastiana Wasilewskiego.

Tomasz kapłan został tym samym pierwszym liderem Rankingu Polski 2018. Podobnie jak przed rokiem na zwycięzcę czeka 10.000 zł oraz nominacja do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2019. Miejsce w składzie na czempionat będzie miał również drugi z klasyfikacji generalnej na koniec sezonu.