Aktualności
Środa 20.09.2017
IX edycja Memoriału Szczepana Różyckiego rozstrzygnięta
Zwycięstwo 16-latka Michała Adamczyka !
17 września w Kieleckim Centrum Bilardowym „Contact" po raz dziewiąty przyszło nam rywalizować w „Memoriale Szczepana Różyckiego". Od dziewięciu lat w powakacyjnej odsłonie cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich graliśmy by uczcić pamięć naszego zmarłego kolegi, którego potrącił ze skutkiem śmiertelnym pijany kierowca. To właśnie w klubie u Szczepana w „Karakalu" rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. „Szczepcia" pamiętamy jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Miał dar gromadzenia wokół siebie ludzi. 
W turnieju wzięło udział 48 zawodników i zawodniczek m.in. z Kielc, Radomia, Tarnowa, Krakowa, Bielsko-Białej. O randze zawodów świadczyć może obecność zawodników I i II ligi bilardowej a także członków kadry narodowej lub zawodników mających na koncie tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach. 
Najlepszy okazał się ku nie tylko swojemu zaskoczeniu Kielczanin Michał Adamczyk, który w finale pokonał 13-letniego medalistę Mistrzostw Europy Juniorów Szymona Kurala 4:2 (2:0 handicap). Jest to największy sukces Michała na "bilardowym podwórku" (oby nie ostatni :) ) . Najniższe miejsce na podium uzupełnili Tomasz Błażej i Dariusz Jakubiec dla którego była to pierwsza "bilardowa zdobycz". Piąte miejsca, które również były nagradzane zajęli: Paweł Męderak, Wojciech Wiśniowski, Mariusz Słowik oraz Tomasz Pierzchalski.
Do zabawy "Jackpot" wylosowany został Grzegorz Nowak, któremu nie udało sie niestety skończyć bezbłędnie układu, lecz otrzymał nagrodę w postaci konsoli Xbox ufundowaną przez firmę LiderCars. Pula "jackpota" w kolejnej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich wynosi już 510zł. 

Ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom dzięki którym udało nam się stworzyć tak dobre warunki dla uczestników. Przypomnijmy że zawodnicy rywalizowali o pulę nagród o wartości 3.500 zł. Wspierali nas : Contact O/K, Mak Marketing, TvSports.pl i Lider Cars i Hurtowania owoców i warzyw „Różycki". Dziękujemy również Rodzinie naszego zmarłego kolegi : Państwo Teresa , Andrzej i Marcin Różyccy co roku spotykają się z nami w Kieleckim Centrum Bilardowym częstując nas pizzą i przepysznymi owocami a przede wszystkim tworząc ciepłą i pogodną atmosferę.

Na kolejny turniej poświęcony pamięci Szczepana zapraszamy oczywiście w przyszłym roku.

Serdecznie zapraszamy :)


powrót