Aktualności
Piątek 07.07.2017
Międzynarodowy Festiwal Bilardowy
Absolutny rekord! 403 sportowców wzięło udział w Festiwalu - Kielce 2017. Świetny start kieleckich bilardzistów.
Ponad setka uczestników z kilkunastu krajów, a podium niemal w całości biało-czerwone. Dynamic Billiard Best of The East zakończył Międzynarodowy Festiwal Bilardowy w Kielcach.

Konrad Piekarski (Metal Fach-LP Sokółka) w karierze wygrał sześć turniejów o Grand Prix Polski. W zawodach Dynamic Billiard Best of the East dotychczas najlepszy był tylko raz. W Kielcach nie miał sobie równych. W finale pokonał Tomasza Kapłana, reprezentującego klub Nosan Kielce.

Dwa dni wcześniej rozegrany został Międzynarodwy Puchar Polski Kobiet. W turnieju dominowała nasza reprezentantka - Oliwia Czupryńska. W finale bilardzistka Nosanu Kielce wygrała z Moniką Ząbek. Trzecie miejsca zajęły - Anita Sochacka i Katarzyna Wesołowska (TVsports Idoslubu.pl Kielce). Oliwia tym zwycięstwem zapewniła sobie powrót na fotel liderki w Rankingu Polski Kobiet 2017.

W ramach Festiwalu rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Old Boys. Złotymi medalistami zostali Tomasz Bąk i Bartosz Czapski. Wysokie 5 miejsce w 9-bil zajął Grzegorz Nowak (Nosan Kielce), który o medal przegrał Z Andrzejem Stolarczykiem 2:6.

W tegorocznej edycji Festiwalu Bilardowego wzięło udział 403 sportowców, co jest rekordem w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku.