Aktualności
Poniedziałek 06.05.2013
Mistrzostwa Polski Juniorów
Nosan Galeria Echo zwycięża w klasyfikacji medalowej! Zawodnicy Nosanu Galeria Echo Kielce zwyciężyli w tegorocznej klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilard - Kielce 2013. Tym samym powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy to aż pięć złotych krążków powędrowało do naszego klubu. Tym razem kielczanie wywalczyli 9 medali, w tym 4 złote.
Jak się można było spodziewać, gwiazdą w kategorii dziewcząt została Oliwia Czupryńska. Mistrzyni Europy kobiet wykazała się stuprocentową skutecznością i dwa razy stawała na najwyższym stopniu podium (odmiany 8-bil i 10-bil). Dwa złota zdobył również Daniel Macioł (9-bil i 10-bil), startując w kategorii juniorów młodszych. Do swojej kolekcji dołożył jeszcze srebro i brąz. Dwa medale dla Nosanu Galeria Echo wywalczyła Agata Sidło. Piętnastolatka została wicemistrzynią Polski w 8-bil i brązową medalistką w 10-bil. Na zakończenie turnieju kielecki zespół w składzie Daniel Macioł, Maks Król i Dominik Wójcik dołożył jeszcze srebro w grach drużynowych, przegrywając dopiero w finale z Arkadią Tczew.

Ogromne gratulacje dla samych zawodników oraz trenerów-opiekunów: Marka Karlikowskiego, Piotra Czupryńskiego, Arkadiusza Macioła i Dariusza Sidło.

Pełne podsumowanie oraz wszystkie wyniki można zobaczyć na stronach Polskiego Związku Bilardowego. Dostępne są już również wywiady z najlepszymi zawodnikami Mistrzostw.