Aktualności
Poniedziałek 22.04.2013
Contact Cup - trzecia eliminacja
W niedzielę 14 kwietnia w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się trzeci tegoroczny turniej z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich ''Contact Cup'' 2013. Mimo wiosennej aury sprzyjającej bardziej pierwszym plenerowym imprezom do rywalizacji przystąpiło aż 54 zawodników. Największą niespodzianką turnieju był świetny występ bardzo młodego zawodnika z Tarnowa. Dziewięcioletniemu Szymonowi Błażejowi kibicowali wszyscy obecni w klubie. Ten doping poniósł go aż do 5 miejsca. Tym samym Szymon zdobył swój pierwszy puchar w krótkiej, paromiesięcznej karierze. Również młody kielecki gracz, który niedawno pojawił się w światku bilarda zanotował dobry występ. Wiktor Misiak zajął 17 miejsce, ale po drodze pokonywał zawodników o dwie klasy wyżej.

Ostatecznie na piątym miejscu zawody ukończyli: Wojciech Wąsacz (również z Tarnowa), Bartosz Bieńkowski (Jędrzejów), Jan Niewęgłowski (Kielce) i wspominany Szymon Błażej. Na podium miejsca zajęli gracze reprezentujący pierwszo i drugoligowe zespoły. Najniższy stopień podium należał triumfatora zwycięzcy turnieju sprzed miesiąca Grzegorza Tabora oraz Roberta Pasternaka. Walkę o finał Robert przegrał ze swoim kolegą z pierwszoligowej kieleckiej drużyny Idoslubu.pl Maciejem Życińskim. Drugim finalistą reprezentującym również Kielce został niedawny drugoligowiec Paweł Foltyn. Mimo dobrej gry Pawła lepszym w finałowej rozgrywce okazał się Maciej Życiński, kończąc pojedynek wynikiem 4:2 i to on odebrał okazały puchar za zwycięstwo w turnieju. Następna odsłona Grand Prix Gór Świętokrzyskich ''Contact Cup'' 2013 już 12 maja, oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym.